Svet-Stranek.cz
www.mpneu.cz

BF Goodrich G-Force Winter:

BF Goodrich G-Force Winter

BF Goodrich G-Force Winter, je směrová pneumatika středního segmentu, kterou v Evropě vyrábí Michelin. BF Goodrich je americká značka pneumatik se 139 letou tradicí. V Evropě vlastní licenci na výrobu pneumatik Michelin a nutno podotknout, že to dělá velmi dobře. Pneumatika se sice do testů v podstatě nedostane, protože výběr do testů podléhá určitým segmentovým kriteriím, ale je to škoda. BF Goodrich G-Force Winter se vyrábí už několik sezon a je to opravdu vynikající zimní pneumatika, která je nejen bezpečná, ale i velmi odolná a komfortní s nadstandartním kilometrovým proběhem.  
Dezén je tvořen do velmi výrazného tvaru "V" s pevným širokým středovým obvodovým pásem, ze kterého vybíhají paprsky dezénových bloků. Pneumatika je díky tomuto řešení opravdu velmi stabilní na každém povrchu vozovky a skvěle odvádí vodu. Zároveň nedochází k deformacím dezénových bloků při brždění a pneumatika je tak maximální styčnou plochou spojena s vozovkou. 
Záběrové lamelky jsou, jak je u pneumatik koncernu michelin zvykem, prořezané až na samé dno, takže pneumatika si zachovává své záběrové vlastnosti po celou dobu životnosti pneumatiky. Jsou tvořeny klasickými rovnými záběrovými lamelkami s oblým vykousnutím, které drží stabilitu dezénového bloku při brždění. Dezén pneumatiky je zaoblený s důrazem na středovou část. Velkou výhodou je systém drážek na odvod vody, který je krásně zaoblený  a voda tak nemá kde turbulovat, ani se zbytečně zdržovat:-). Systém lamelek si dezén G-Force Winter přinesl z dezénu Winter G, který se vyrábí v menších rozměrech a kdo měl Winter G ví, jak to skvěle zabíralo.Velmi dobrou vychytávkou jsou malé můstky mezi dezénovými bloky ve vnější části dezénu, mezi krajním a středním dezénovým blokem (obr. níže). Tyto můstky byly použity u koncernového letního bratříčka Kleber Hydraxer. Můstky mají dvě funkce. Tou první je, že slouží jako stabilizátor při jízdě do zatáčky, kdy se můstky o sebe opřou a stabilizují dezénový blok, aby se nedeformoval. Druhá funkce těchto můstků je, že zabraňují turbulenci vody, která odchází z dezénu. Kdyby totiž v tomto místě nebyly, tak by tam voda narážela do hran bloku a začala by cirkulovat, tím by se začal v tomo místě vytvářet vodní film a mohlo by docházet k riziku aquaplaningu. Tyto jednoduché můstky tomu zabrání a pneumatika si tak zachovává vysokou odolnost, vůči aquaplaningu.
BF Goodrich G-Force Winter je vynikající pneumatika určená pro širokou škálu aut, vyrábí se od 155 do 235 mm ve velikostech 13-18 palců. Pneumatika je vhodná jak do městského, dálničního nebo i horského povrchu. Ani na jednom z těchto povrchů Vás nenechá na holičkách. Z pneumatik středního segmentu tuto pneumatiku velmi doporučujeme. Kompletní nabídku pneumatik BF Goodrich G-Force Winter naleznete ZDE

návštěvníků stránky
celkem1 084 016
tento týden1 745
dnes122