Svet-Stranek.cz
www.mpneu.cz

Nokian WR A3:

Nokian WR A3

Nokian WR A3 je další novinkou populárního finského výrobce pneumatik pro sezonou 2011-12. Nokian WR A3 byl uveden spolu s dezénem Nokian WR D3, o kterém jsem již psali. Dezén WR A3 je primárně určen pro vozy vyšší střední třídy, sportovní vozy, limuzíny, tedy vozidla s vysokým výkonem a kroutícím momentem a širokými rozměry. Pneumatika disponuje mnoha revolučními technologiemi, velmi sofistikovanou skladbou dezénu a dezénových drážek. Fakticky je tento dezén přímým nástupcem dezénu Nokian WR G2.
Oproti Nokianu WR D3 je vzorek pneumatiky asymetrický, tedy s rozdílnou vnější a vnitřní stranou, kde vnitřní strana zajišťuje odvod vody a vnější brzdné a stabilizační vlastnosti. To již napovídá primárnímu užívání, tedy pro silná vozidla s vysokým výkonem, na které je optimalizována. Tato pneumatika se sportovním charakterem byla vyvinuta podle nejmodernějších technologií a byly u ní stejně jako u dezénu WR D3 použity nanotechnologické postupy. Nanobáze zajišťuje vysoký stupeň stability. V podstatě to znamená, že běhoun je tvořen mnohavrstvenou stavbou a spodní část této vrstvy je založena na nanobázi. Tato speciální stavba s menšími molekulami zlepšuje přesnost ovládání při jízdě v zatáčkách, při úhybných manévrech a hlavně zlepšuje reakci pneumatiky na řízení vozidla a zajišťuje tak maximální kontrolu nad vozidlem. Dalším plus této nanobáze je, že velmi snižuje riziko přehřátí pneumatiky, takže pneumatiky neztrácí své vlastnosti a tím je dosaženo nízkého valivého odporu. Směs je stejně jako u WR D3 tvořena Full Silikou, řepkovým olejem a přírodní pryží, to zajišťuje pneumatice vynikající záběr a přilnavost při proměnlivých podmínkách.O odvod vody se starají tři hlavní obvodové leštěné drážky. Leštěné drážky mají obrovskou výhodu v tom, že se nezalepují sněhem a voda z nich rychleji odchází z dezénu a nejsou zdržovány nerovným povrchem. Na obrázku jsou vidět v levé části z boku dezénového bloku na levé straně malé půlkruhové zářezy s vroubkováním. To je tzv. technologie  "Golfového míčku".Podobně jako u golfového míčku totiž vroubky zajišťují lepší obtékání vzduchu, je to tzv. řízené proudění vzduchu. To znamená, že nedochází k turbulencím a jízda se tak stává vysoce komfortní a velmi tichou. Zákazníci, kteří na této pneu jezdí nám to nezávisle na sobě potvrdili, že se na pneumatikách cítí velmi příjemně. Tato technologie je velmi povedeným řešením na snížení vnitřní hlučnosti. Nokian tuto technologii zakomponoval i do svých nových dezénů pro léto 2013. 
Samostatnou kapitalou pneumatiky Nokian WR A3 jsou záběrové lamely. Jejich řešení je velice sofistikované a zcela se odlišuje od běžných zimních lamel. Lamely jsou rovné a v polovině zvlněné. Ta malá vlnka uprostřed na obr. výše je tzv. stabilizátor, to znamená, že se lamelka při jízdě do zatáčky nedeformuje a tato brzda jí tak pomáhá ve stabilizaci. To je důležité hlavně kvůli jízdě na sněhu a ledu, ale také pro vyšší výdrž a kilometrový proběh. V lamelkách jsou uvnitř vidět malé výstupky na krajích. Tyto 3D samoblokující lamely způsobují, že se bloky nemohou proti sobě při jízdě pohybovat a nedochází tak k nežádoucímu otěru a deformacím, to zvyšuje vysokým stupněm trakci a hlavně i výdrž lamelek. 


Záběrové lamelky s 3D samoblokujícími "čepy"Detail technologie golfového míčku:-)Detail vnitřního dezénového bloku, který podporuje záběr na sněhu a brždění a rozráží vodní filmLeštěná drážka vnějšího ramene pro rychlejší odvod vody a brečky bez turbulencí a zalepení.Nokian WR A3 v celé své kráse, na obrázku na středovém žebru jsou vidět odsazené hrany, které pomáhají záběru na sněhu a ledu.Vnější rameno, které drží pneumatiku na silnici při jízdě do zatáčky a stabilizuje přímý směr, bloky jsou spojeny příčnímy můstky které zpevňují dezénové bloky, aby nedocházelo k jejich lámání a nepřirozenému pohybu bloků, což zvyšuje životnost. Na boku je i vidět proužek Silent Sidewall Technology, který tlumí vibrace přenášené z běhounu na patku a snižuje tak hlučnost a zvyšuje komfort.


Co říci závěrem? Nokian WR A3 je špičková zimní pneumatika určená pro řidiče silných vozidel s širokými pneumatikami a velkými rozměry. Vyrábí se primárně od 16 do 20 palců. Je to jedna z nejtišších pneumatik na trhu, se špičkovými vlastnostmi a velmi tichým proběhem. Pokud v zimě trávíte nejvíce času za volantem na dálnici, ve městě, ale zároveň zavítáte i do hor, tak je Nokian WR A3 ideální pneumatikou, která Vás nezklame. Pneumatiky Nokian WR A3 můžete zakoupit v našem obchodě. Pro kompletní nabídku klikněte zde

návštěvníků stránky
celkem1 084 016
tento týden1 745
dnes122