Svet-Stranek.cz
www.mpneu.cz

Zimní pneumatiky:

Zimní pneumatikyOpět po roce nastal čas na přezutí zimních pneumatik. Letos je stejně jako loni u nás plošná povinnost použití zimních pneumatik v období od 1. listopadu do 31. března pokud se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, námraza nebo lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat  souvislá vrstva sněhu, led, nebo námraza....tak zní novela zákona o Provozu vozidel v zimním období. Dále zákon uvádí, ale to již platí několik let, že minimální hloubka dezénu musí být 4 mm v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech.


Nabídka pro zimní sezonu 2017-2018

Tak se nám po létě přiblížila opět doba na přezouvání zimních pneumatik. 

Zimní sezona 2017-18 je asi nejslabší na představení nových dezénů za posledních 7 let. Na druhou stranu je třeba říct, že výrobci prakticky obměnili celý výrobní program všech dezénů a pneumatiky, které nyní vyrábí jsou opravdu vynikající, nedá se říct, že by nějaká pneu byla vyloženě slabá a všichni výrobci bojují o své místo na slunci v konkurenci s přívalem levných čínských pneumatik. Na druhou stranu oceňuji, že bojují přidáním kvality, než snižováním nákladů, šizením pneumatik, aby konkurovali jen cenou. Novinku tak pro tuto sezonu představil pouze rakouský Semperit s dezénem Speed-Grip 3, který už nový dezén potřeboval, protože se vyráběl celých 6 let, nový dezén Semperit Speed-Grip 3 bude nahrazovat předchůdce v 16", 17" a 18" velikostech. V těch menších ho nahradil dezén Master-Grip 2, který je opravdu vynikající.

Další novinku představil koncern Goodyear Dunlop v podobě levnějších pneumatik Fulda a Sava, které mají novinky pro vozidla SUV a to konkrétně Fulda Kristall Control SUV a Sava Eskimo SUV 2. Obě pneumatiky vypadají moc pěkně a tak budou mít majitelé SUV v levnějších pneumatikách co vybírat.

Finský Nokian svojí obměnu nových dezénů dokončil loni, nasazením vysocevýkonné pneumatiky Nokian WR A4. A jelikož jsou Nokiany v současné době tím nejlepším, co můžete na auto v zimě namontovat, tak nebyl důvod něco měnit a spolehlivé, vyzkoušené dezény jako Nokian WR D3, Nokian WR D4 a hlavně Nokian WR SUV 3 jsou opravdovou jistotou na každém zimním povrchu. 

Jednoznačně platí, že Nokian má jednu z nejsilnějších modelových řad v historii. Jak taky ne, vzhledem k tomu, že před 80 lety Nokian uvedl na trh první zimní pneumatiku na světě! 

Německý Continental WinterContact TS860 je také loňskou novinkou a je opravdu špičková. Jak sám Continental uvádí, než nový dezén, tak se jedná spíš o evoluci dezénu TS850, kde nejvýraznější rozdíl je ve středové části pneumatiky. Ale to vše se dočtete v recenzi pneumatiky Continental WinterContact TS860

 
Po téměř osmi letech se loni dočkal nového dezénu i Kleber. Velmi oblíbená značka pneumatik spadající do koncernu Michelin má nový dezén BF Goodrich G-Force Winter 2. Tyto pneumatiky jsou úplně stejné a liší se pouze názvy, ale běhoun a směs je zcela identická Nicméně nový dezén se mi osobně líbí více jak mateřský Michelin Alpin 5. A osobně si myslím, že i funkčně nebude rozhodně vůbec zaostávat. BF Goodrich vždy byly vynikající pneumatiky v poměru cena/výkon při velmi vysokém kilometrovém proběhu.

Velmi zajímavou alternativu premiových značek nabízí Pirelli. Ta loni s velkým očekáváním uvedla na trh pneumatiku Pirelli Cinturato Winter, která nahrazuje dezén Pirelli Snowcontrol 3. Nový dezén je zcela přepracovaný. Má velmi pěkně tvarovaný šípovitý dezén, který má daleko větší trakci a záběrové schopnosti. A nutno říct, že se pirellce moc povedl a pneumatika je to opravdu velmi dobrá a když zvážíme, že je levnější, než některé ostatní premiové značky, tak určitě stojí za úvahu.

Matador pro letošní rok sice nemá novinku, protože jejich řada je opravdu vynikající v každém dezénu a nabízí opravdu vysokou užitnou hodnotu, kvalitu za opravdu velmi nízkou cenu, obzvlášť u dodávek je tento trend opravdu velmi znatelný.


A také nezapomeňte na naše recenze zimních pneumatik. Nejsme žádní spisovatelé, ale snažíme se Vám nich pneumatik představit, ukázat, co která lamela umí a hlavně jsou tam pneumatiky, o kterých víme, že jsou tím nejlepším, co můžete v zimě na auto namontovat. Testy zimních pneumatik 2017-2018 se postupně zveřejňují a přidáváme je, jak vychází na světlo postupně.
Pamatujte, že u pneumatik to v autech všechno začíná, tak jejich nákup nepodceňujte :-)

 
Kontakt:

Michal Hrubec
tel.: 777814661, email: info@mpneu.cznávštěvníků stránky
celkem1 198 597
tento týden679
dnes679