Svet-Stranek.cz
www.mpneu.cz

Zimní pneumatiky:

Zimní pneumatikyOpět po roce nastal čas na přezutí zimních pneumatik. Letos je stejně jako loni u nás plošná povinnost použití zimních pneumatik v období od 1. listopadu do 31. března pokud se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, námraza nebo lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat  souvislá vrstva sněhu, led, nebo námraza....tak zní novela zákona o Provozu vozidel v zimním období. Dále zákon uvádí, ale to již platí několik let, že minimální hloubka dezénu musí být 4 mm v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech.


Nabídka pro zimní sezonu 2019-2020

Tak se nám po létě přiblížila opět doba na přezouvání zimních pneumatik. 


Finský Nokian je hned druhou nejzajímavější novinkou. Máme tu nový dezén pro SUV a to dezén Nokian WR SUV 4, který tak úplně nenahrazuje WR SUV 3, ale doplňuje. V praxi to znamená, že WR SUV4 bude hrát roli pneumatiky s jemnějším vzorkem, bude vhodnější pro jízdu na dálnici a do města, oproti WR SUV 3, která je více hrubší a horská. Rozhodně ale nový dezén WR SUV 4 má opět jak je ufinů zvykem spoustu nových technologií a budeme se jimi detailně zabývat v recenzi. A jelikož jsou Nokiany v současné době tím nejlepším, co můžete na auto v zimě namontovat, tak nebyl důvod něco měnit a spolehlivé, vyzkoušené dezény jako Nokian WR D3, Nokian WR D4 a Nokian WR A4 jsou tím nejlepším, co můžete na auto dát.

Jednoznačně platí, že Nokian má jednu z nejsilnějších modelových řad v historii. Jak taky ne, vzhledem k tomu, že před 80 lety Nokian uvedl na trh první zimní pneumatiku na světě!

Další novinkou je Michelin Alpin 6. Kde jsou doby, když Michelin uvedl novinku, tak to byla největší událost sezony a celý trh je s napětím očekával. Dnes se jedná spíš o vynucenou novinku po dezénu Alpin 5, který nebyl sice špatný, ale vlastnosti na suchu a mokru se hodně zhoršily v okamžiku ojetí do poloviny životnosti. Tak uvidíme, jak si s tím nový dezén poradí.

Nicméně pořád je tu vynikající BF Goodrich G-Force Winter 2, který to v koncernu Michelin zvedá na vynikající úroveň a jak i testy dokazují, tak se jedná o vynikající a moc příjemnou pneumatiku s vynikajícími jízdními vlastnostmi.

Německý Continental WinterContact TS860 je z premiových značek asi tím nejlepším, co lze na auto dát. Spolu s Nokianem udávají směr na trhu a je třeba říct, tak Continental je vynikající a jistá pneumatika. Ale to vše se dočtete v recenzi pneumatiky Continental WinterContact TS860


Matador pro letošní rok sice nemá novinku, protože jejich řada je opravdu vynikající v každém dezénu a nabízí opravdu vysokou užitnou hodnotu, kvalitu za opravdu velmi nízkou cenu, obzvlášť u dodávek je tento trend opravdu velmi znatelný.

Koncern Goodyear Dunlop, Fulda a Sava jsou letos také bez novinek, ale na druhou stranu současné dezény jsou opravdu spolehlivé, vynikající se skvělými jízdními vlastnostmi a vynikajícím poměrem výkonu k užitné hodnotě. A speciálně Goodyear Ultragrip Performance G1 je opravdu špičková pneumatika.


A také nezapomeňte na naše recenze zimních pneumatik. Nejsme žádní spisovatelé, ale snažíme se Vám nich pneumatik představit, ukázat, co která lamela umí a hlavně jsou tam pneumatiky, o kterých víme, že jsou tím nejlepším, co můžete v zimě na auto namontovat. Testy zimních pneumatik 2017-2018 se postupně zveřejňují a přidáváme je, jak vychází na světlo postupně.
Pamatujte, že u pneumatik to v autech všechno začíná, tak jejich nákup nepodceňujte :-)

 
Kontakt:

Michal Hrubec
tel.: 777814661, email: info@mpneu.cznávštěvníků stránky
celkem2 111 850
tento týden2 907
dnes147