Svet-Stranek.cz
www.mpneu.cz

Matador MP54 Sibir Snow:

Matador MP54 Sibir Snow

Matador MP54 Sibir Snow je novinka pro zimní sezonu 2014-15. Slovenský matador tak dokončil tímto dezénem obměnu celého portfolia zimních pneumatik. Po loňském uvedení na trh dezénu MP92 Sibir Snow, určeného pro  vozidla střední a vyšší střední třídy a dodávkové MPS530 Sibir Snow, se letos dočkala nového dezénu třída vozidel kompaktních malých vozů a vozů nižší střední třídy. Dezén MP54 nahrazuje velmi oblíbený dezén MP52 Nordicca Basic. Vzhledem k úspěchu dezénu MP92, který je opravdu vynikající, jsem se na nový dezén opravdu moc těšil a musím říct, že mě svým vzhledem a novinkami velmi mile překvapil.
Matador MP54 má stejně jako jeho předchůdce směrovou orientaci dezénu a dostal zaoblenější tvar běhounu. Zásadní rozdíl je ale v tom, že pneumatika má střed dezénu tvořený drážkou, kolem které jsou dvě ostrá středová obvodová žebra. Oproti předchůdci, který měl klasické středové záběrové žebro jedno bez drážky, což má za následek jednoznačně vyšší přilnavost, protože síla se rozloží mezi dvě části. A tím je také dosaženo lepší odolnosti vůči aquaplaningu. Za zmínku stojí hlavně drážky tvarované do masivního V, které zásadně vylepšili záběr na sněhu. Matador uvádí, že záběr na sněhu je lepší oproti předchůdci o 3%, což je opravdu hodně, uvážíme-li, že zpravidla se tím běžně zhoršila přilnavost na suchu a brždění na suchu. Matador si s tím poradil a tyto vlastnosti zůstaly zachovány na stejné úrovni.
Velmi dobře jsou řešené i záběrové lamelky. Na středu jsou klopené po směru dezénových bloků a mají rozdílný úhel oproti krajním lamelkám na krajních blocích. To ma za následek lepší záběrové vlastnosti na sněhu a přilnavost v zatáčkách. Středové bloky jsou navíc velmi zajímavě tvarované a jsou přeložené mezi sebou a také trochu nepravidelné, to zásadně zlepší i tichost a komfort pneumatiky.
Další novinkou jsou takové jemné zářezy na krajích středových dezénových bloků, které tvoří písmeno pomyslné písmeno V, tyto zářezy mají za úkol rychlejší odvod vody na vysokém vodním filmu, aby se přes ně voda tlačila mimo blok. 
Matador MP54 Sibir Snow je levná ekonomická pneumatika, která je optimální pneumatikou v poměru cena/výkon při velmi vysokém jízdním komfortu a hlavně vysoké kilometrové výdrži. Je velmi kvalitní a matador vždy uměl dělat výborné zimní pneumatiky. Osobně se mi tato pneumatika hrozně líbí, je vidět, že cesta Matadoru s dezény Sibir Snow jde správným směrem a pokud sháníte pneumatiku, která udělá za málo peněz hodně muziky je MP54 jasnou volbou. Zimní pneumatiky Matador můžete zakoupit v našem obchodě. Kompletní nabídku zimních pneumatik Matador naleznete ZDE.

návštěvníků stránky
celkem2 104 868
tento týden688
dnes308