Svet-Stranek.cz
www.mpneu.cz

Celoroční pneumatiky pro osobní vozidla:

Celoroční pneumatiky pro osobní vozidla


Celoroční pneumatiky pro osobní vozidla jsou taková kapitola sama pro sebe. Spící segment celoročních pneumatik by se dal z pohledu let minulých shrnout do následující zkratky: V zimě to jako zimák nefunguje a v létě se to rychleji sjíždí, než letňák. Probuzení nastalo s nástupem povinného snímání tlaku v pneumatikách (TPMS). Protože najednou se ekonomika provozu auta prodražila minimálně o 4 000 kč v podobě nákupu sady senzorů do zimní sady kol. A to už pro řidiče, kteří jezdí opravdu málo byl velký výdaj navíc a tak přišla řada na celoroční pneumatiky a výrobci našli zajímavou novou cestičku na trhu...aspoň na chvilku. Takže rázem vývojová oddělení výrobců začala pracovat na nových dezénech. A rázem tu máme poměrně slušný výběr kvalitních celoročních pneumatik. Od naprosto špičkových celoroků od Goodyearu, řada Vector je opravdu vynikající, následovaná finskou Nokian Weatherproof, která je špičková hlavně na mokru a v zimě, přes Pirelli Cinturato All Season, která je velmi vyvážená, přes levnější dezény, jako Sava Adapto, BF Goodrich G-Grip All Season, Kleber Quadraxer, až po Michelin CrossClimate, což je pro změnu vyloženě letní pneumatika, která má certifikaci pro použití v zimě. 

Co je potřeba si rozmyslet před nákupem celoročních pneumatik?

  1. určitě zvažte, jaký je Váš roční kilometrový nájezd, pokud máte opravdu velmi nízký do 10 000 km za rok, tak se Vám celoroční pneu určitě vyplatí, jakmile je Váš nájezd vyšší, tak určitě ne, protože je ekonomičtější mít dvě sady na rok, jednu letní a jednu zimní
  2. Dalším důležitým bodem je místo, kde jezdíte. Pokud jste například z velkého města nebo nížiny, tak je celoroční pneumatika určitě velmi zajímavou alternativou k nízkému kilometrovému nájezdu. Pokud jste ale z horských oblastí, kde je hodně sněhu dlouho do jara, tak určitě preferujte pneumatiku zimní, protože i když kvalita celoročních pneumatik šla velmi velmi nahoru, zimní pneumatika na sněhu je pořád někde jinde

Označení celoročních pneumatik

Značení celoročních pneumatik je velké téma posledních let. Ono samotné M+S, úplně nestačí. Každá celoroční pneumatika mimo označení M+S musí mít na bočnici ještě symbol sněhové vločky a sluníčka. Většinou je také doprovázeno na bočnici označení All Season. Pozor All Weather ne vždy značí celoroční pneumatiku. Ale důležité je, aby pneumatika měla na bočnici vyrážený symbol sněhové vločky a sluníčka. Takové označení je správné a pneumatika splňuje možnost provozu po celý rok.

Pozor! Samotné označení M+S nestačí. Pomineme li, že některé činské pneumatiky mají M+S na čistě letních pneumatikách:-), což je kapitola sama pro sebe, tak M+S mívají někdy i pneumatiky pro off roady, které mají hrubší dezén, aby se dobře vyhrabaly z terénu, ale nemusí se vždy jednat o klasické celoroky, ale chcete li, zjednodušeně se jim říkalo univerzály a to není celoroční pneumatika. Ale takových pneumatik už dnes moc není.

Naše nabídka celoročních pneumatik se bude postupně rozšiřovat podle toho, jak se výrobci postaví k běžné dostupnosti, protože zatím je to u mnoha výrobců běh na dlouhou trať, někde se tím ani moc zastoupení zabývat nechtějí a nebo je to složité s časovou dostupností. Nabídka se tak bude rozšiřovat a zatím Vám můžeme nabídnout celoroční pneumatiky od Nokianu, kterým opravdu sám věřím a které jsou opravdu špičkové a nenechají Vás v zimě nikde viset a v létě Vás zase při bouřkách podrží.

Nabídku budeme postupně rozšiřovat o celoroční pneumatiky od Goodyear, Fulda, Sava, Pirelli a Michelin.

Kontakt:

Michal Hrubec
tel.: 777814661, email: info@mpneu.cz

návštěvníků stránky
celkem2 133 790
tento týden2 195
dnes392