Svet-Stranek.cz
www.mpneu.cz

Vše o pneumatikách:

Vše o pneumatikách

Pneumatika nás po usednutí do automobilu spojuje se zemským povrchem ploškou o velikosti otevřené lidské dlaně. Mnohdy se tato ploška pohybuje po zemi velkou rychlostí a na jejím správném fungování závisí život náš, našich blízkých i ostatních lidí na silnici. Pneumatika je jedna z nejdůležitějších částí automobilu a je tak dobré ji nepodceňovat a vědět o ní co nejvíce informací.Pneumatiky jsou součástí mého života již nějaký ten čas. Jelikož mám svět pneumatik moc rád a přijde mi ohromně zajímavý, tak člověk přestane pneumatiky brát jen jako pouhý prodejní artikl a vytvoří si k nim určitý vztah.

 

Jelikož se snažím, aby naše stránky nebyly pouze o prodeji a chtěl bych, abyste se k nim vraceli i když zrovna pneumatiky nesháníte, připravil jsem pro Vás tuto sekci nazvanou "Vše o pneumatikách".

 

Na následujících stránkách se dozvíte mnoho užitečných a praktických informací, ať už o nejrůznějších údajích, které jsou na pneumatikách vyznačeny, jak se vyznat v nejrůznějších údajích při výběru pneumatik i disků. 

 

Připravujeme pro Vás spoustu rad a tipů, jak se o pneumatiky starat a jak se k nim chovat, aby Vám dlouho vydržely a dobře fungovaly.

 

Dozvíte se i o samotném výrobním procesu pneumatik, z čeho je tvořena, jak se vyrábí a vzniká. Jak se odlišují nejrůznější typy dezénů a k jakému vozidlu a jízdě jsou vhodné.

 

Ale naleznete zde i spoustu zajímavostí s historie tohoto kulatého odvětví:

 

Věděli jste, že jedna z továren asi nejslavnější světové značky pneumatik MICHELIN byla v meziválečném období ve 30.-40. letech 20. století v Praze-Záběhlicích? 

 

Nebo, že historie první pneumatiky ve tvaru, který používáme dodnes se začala psát na konci 19. století v Irsku a za jejím vznikem stojí veterinář?

 

A co znamená slovo Hakkapeliitta na finských pneumatikách Nokian?

 

Pravidelně pro Vás budeme sledovat a zařazovat informace o nových dezénech a další nejrůznější zajímavosti ze světa pneumatik.

 

Věříme, že pro Vás budou naše příspěvky užitečné, zajímavé a budou se Vám líbit.

návštěvníků stránky
celkem2 111 832
tento týden2 889
dnes129