Svet-Stranek.cz
www.mpneu.cz

Nové letní dezény:

Nové letní dezény

Pro větší přehled o nových dezénech, jsme vytvořili přehled pneumatik, které vstupují na trh.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |   další > | na konec >>
26.02.2017 Fulda Sportcontrol 2

Fulda Sportcontrol 2
Další novinkou pro letní sezonu 2017, je pneumatiky středního segmentu Fulda Sportcontrol 2. Tato německá pneumatika nahrazuje velmi úspěšného předchůdce. Na druhou stranu bylo jasné, že když Sava představila vysocevýkonnou novinku, koncernová Fulda rozhodně nebude zaostávat. Nová pneumatika má zcela nový systém zaoblení krajních drážek, kdy na vnějším rameni jsou krajní bloky zaoblené v ostřejším úhlu, než na krajním. Samotný koncept čtyř širokým odvodových žeber a dražek zůstal zachován. Zcela nové jsou ale příčné drážky, které mají specifickou a velmi přesnou geometrii. Rozdíl je i v novém krajním žebru, keré je širší a posiluje tak jízdní stabilitu v zatáčkách. Pneumatika dosahuje ve všech rozměrech A přilnavost na mokru, zároveň je díky nové směsi pneumatika znatelně tišší.

01.02.2017 Continental PremiumContact 6

Continental PremiumContact 6
Nejočekávanější novinka letní sezony 2017 je jednoznačně nový dezén od německého Continentalu. Nový dezén nese název Continental PremiumContact 6. A zde je velká novinka. Dezén nenahrazuje primárně PremiumContact 5, ale nahrazuje většíně rozměru Continental SportContact 5. V určitých rozměrech bude nový dezén jakýmsi průsečíkem řady SportContact a PremiumContact. Nový dezén je tedy rozhodně sportovnější, než kdykoliv předtím řada premiumcontact byla. Nový dezén je samozřejmě asymetrický. První výraznou novinkou je masivní vnější široké žebro tvořené makrobloky z asymetricky tvořenou geometrií sklonu. To si pneumatiky převzala právě z řady sportcontact, což podporuje maximální přilnavost v zatáčkách. Zcela nová je i směs pneumatik, která se nově pyšní příslibem zlepšení kilometrového proběhu o 15%, pneumatika má být tišší a komfortnější i co na tvrdost jízdy. Nová směs zároveň umožňuje dezénovým blokům lepší kopírování nerovnosti vozovky, takže pneumatika na každém povrchu bude mít daleko lepší přilnavost a tím dochází ke zlepšení brzdných vlastností a jízdní stability jak na suchu, tak na mokru.

20.01.2017 Sava Intensa UHP2

Sava Intensa UHP2
Sava po pěti letech představila nástupce vysocevýkoného segmentu pneumatik vyráběných od 17" do 20" velikostí. Nový dezén nese název Sava Intensa UHP 2 a pneumatika vypadá opravdu strašně moc pěkně. Opět jak je u koncernu Dunlop Goodyear zvykem, tak pneu má některé prvky z goodyearu F1 Asymmetric 3. Nově jsou řešené krajní drážky, které jsou více zaoblené, než u předchůdce, čím došlo ke snížení valivého odporu a jízdního komfortu v zatáčkách a zlepšení přilnavosti na mokrém povrchu. Střed pneumatiky je také rovněž nově koncipovaný. Pneumatika má větší poměr pryže vůči drážkám, než u předchůdce a tak pneumatika získá vyšší tuhost při ostřejší jízdě, při zachování odvodu vody, který je řešen systémem na sebe navazujících odtokových lamel, které mají rozdílnou geometii naklápění. Zároveň pneumatika bude díky tvarování profilu o dost tišší a komfortnější.

14.02.2016 Semperit Van-Life 2

Rakouský Semperit představil pro letní sezonu 2016 zcela nový dezén pro dodávky a lehká užitková vozidla Van-Life 2. Popravdě Semperit dělal vždy vynikající pneumatiky, ať už zimní nebo letní. Ale dle mého názoru dezén Van-Life 2 bude hodně revoluční. Už jen proto, že do tohoto dezénu Semperit implementoval spousty inovační technologií. Například drážky ve tvaru písmene S pro rozšíření odvodu vody v hlavních drážkách je výborná věc. Nově jsou konstruované také příčné lamely na středových blocích s tzv. stěračovým efektem, které svým sklonem snižují tření a deformaci bloků, což významným způsobem zvyšuje přilnavost. Co se mi ale osobně líbí nejvíce, je protihluková bariera v příčných drážkách mezi krajní bloky. jsou to takové schůdky, které narušují proudění vzduchu a dělají ho vlnovitým, čímž zásadně snižují vnitřní hlučnost pneumatiky. Hodně dobře je vyřešný i sklon krajních bloků a pneumatika se tak hodně přiblížila komfortu a jízdním vlastnostem osobních pneumatik. Pneumatika Semperit Van-Life 2 tak jednoznačně nezaostané za svým předchůdcem, který byl opravdu špičkový a semperit určitě zůstane na špičce mezi dodávkovými pneumatikami středního segmentu, která se jednoznačně nejvíce vyplatí v poměru cena/výkon. (Obrázek bude doplněn později)

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |   další > | na konec >>
návštěvníků stránky
celkem1 084 015
tento týden1 744
dnes121