Svet-Stranek.cz
www.mpneu.cz

Fulda Sportcontrol:

Fulda Sportcontrol

Německá gumárenská společnost Fulda vždy vyráběla a vyrábí vynikající pneumatiky, které jsou zaměřené na potřeby řidičů, kteří od své pneumatiky vyžadují maximální výkon, spolehlivost, výdrž při velmi dobré ceně. V roce 2011 Fulda představila ve své nejvyšší řadě nástupce velmi úspěšného dezénu Fulda Carat Exelero, který byl pověstný svojí vynikající odolností vůči aquaplaningu a skvělou stabilitou. A  měla Fulda velmi těžkou pozici, jednak nahradit velmi oblíbený dezén a zároveň nabídnout řidičům přidanou hodnotu v podobě ještě lepších vlastností a také aby pneumatika splňovala novou legislativu a požadavky EU a přitom nebyl nový dezén oproti Carat Exelero zjednodušeně řečeno ochuzený. Vzniknul tak dezén Fulda Sportcontrol. Pneumatika se vyrábí ve velikostech od 16 do 19 palců a je určená pro vozidla s vysokým výkonem a v testech ukázala, že je třeba s ní počítat a představuje ideální alternativu k premiovým značkám.


Nový dezén, je oproti předchůdci asymetrický. Pneumatika má velmi mnoho společného s premiovými pneumatikami Goodyear, do jejichž koncernu Fulda spolu s Dunlopem a Savou spadá. Konkrétně boční partie jsou velmi podobné dezénu Goodyear Eagle F1 Asymmetric  a Asymmetric 2. Fulda si tak vzala od osvědčených a ozkoušených vzorků spoustu technologických vlastností a převedla je do svého pojetí velmi výkonné pneumatiky určené pro všestranné řidiče.


Dezén pneumatiky nepodléhá vyloženě novým trendům snižování výšky dezénových bloků, kvůli nízkému valivému odporu, ale je tvořen čtyřmi šírokými a opravdu poctivě hlubokými odvodovými drážkami pro maximální odvod vody. Systém odvodu vody nazývaný Aqua Flow u této pneumatiky je velmi propracovaný. Neskládá se jen z drážkování, ale i použitím plnosilikové směsi běhounu při efektivní absorpci a disperzi vody. To znamená, že zbytková voda, kterou nestihnou pro velké množství odvést obdovodé drážky, je vytlačována do stran do pomocných drážek a následně vytlačená zpět a do stran. Pneumatika tak dosahuje vynikajících výsledků na mokré vozovce. Díky stavbě asymetrického dezénu byla navíc o hodně posílena odolnost vůči bočnímu aquaplaningu.Co se mi ale nejvíce líbí je to, že Fulda neponechala nic náhodě ani při sportovnější jízdě na suchu. Dezén je totiž tvořený řekněme velmi progresivními lamelami, dezén má střed rovný pro maximální přilnavost a naklopené jsou jen krajní dezénové bloky. Tím je dosaženo rovnoměrnějšího rozložení tlaku po celé ploše a krajní dezénové bloky pak výborně drží stabilitu v zatáčkách, protože nejsou nerovnoměrně namáhány a není na ně takový tlak. Obdobné řešení nabízí mimojiné také špičková pneumatika Michelin Pilot Sport 3.Pneumatika ale také hodně zlepšila vlastnosti jízdního komfortu a nezapoměla ani na valivý odpor. Nízkého valivého odporu bylo docíleno odlehčením konstrukce dezénu a zcela nové směsi. Nizká hmotnost pneumatiky, nová směs a optimalizované uspořádání dezénových vrstev, efektivně kontroluje energetickou ztrátu, mnohem lépe rozkládá teplo vytvářené jízdou, pneumatika se nepřehřívá ani ve vysokých rychlostech. Zároveň má pneumatika, ač se jedná o pneumatiku se sportovními ambicemi vysoký kilometrový proběh, velmi rovnoměrně se opotřebovává a tím je dosaženo nízké hlučnosti za každého stupně opotřebení. Co se mi osobně líbí, ač to není tak vyloženě podstatné, že Fulda Sportcontrol má ve všech velikostech ochranu ráfku a opravdu pořádnou. Je mi jasné, že to není až tak podstatné, ale byly doby, kdy pneumatiky s profilovým číslech 55 a nižší měli ochranu ráfku vždy, teď už je jich jak šafránu a jsem rád, že Fulda u toho zůstala i nadále.Fulda Sportcontrol je výborná pneumatika, která se hodí pro každého řidiče bez rozdílu. Je to pneumatika poskytující vynikající vlastnosti, maximální míru bezpečí, kvality, jistoty. Za sebe mohu s čistým svědomím tuto pneumatiku velmi doporučuji, Fulda jako vždy nezklamala, je to vynikající volba za velmi dobrou cenu. Jelikož už se nějaký ten pátek vyrábí, tak máme velmi podrobné reference od stálých zákazníků, protože hlavně firmy je kupují, ale i běžní soukromí řidiči a není na ně jediná stížnost a ty kilometrové proběhy jsou velmi dobré až v této cenové kategorii nadstandartní, protože hlavně ve firmách dostávají pneumatiky velmi zabrat.

Pneumatiky Fulda Sportcontrol ale i ostatní dezény této značky, můžete zakoupit v našem obchodě. 


Kompletní nabídku letních pneumatik Fulda naleznete zde


návštěvníků stránky
celkem2 111 848
tento týden2 905
dnes145